Novoročenky, novoroční přání, PF, péefka ...

Novoročenka je přání do nového roku. Její pojmenování má mnoho podob: Pour Féliciter, PF či slangově péefko – odvozené z francouzského „pro štěstí“, novoroční přání, novoročenka, přání do nového roku, novoroční pohlednice… Na klasických novoročenkách se setkáváme s motivy novoročními, často spojenými s nejrůznějšími vtipy, vtípky a originálními nápady vztahujícími se k osobě odesílatele. Kouzlo klasické novoročenky spočívá právě v možnosti nadsázky, nadhledu, či dokonce sebeironie. Klasická novoročenka patří neodmyslitelně ke koloritu Nového roku a oslav provázejících jeho příchod. Novoroční přání však bývá často spojeno i s přáním vánočním – mezi motivy se pak setkáváme i s vánočními stromečky, dárky, kometami, občas se objeví i Santa Klaus.

Nejčastěji se novoročenky posílají tištěné na nejrůznějších grafických a strukturovaných papírech v podobě pohlednic, knížek či skládaček. Škála papírů je nepřeberná a to jak po stránce barevnosti, tak i struktur povrchu. Nezřídka se lze setkat i s použitím nejrůznějších ručních papírů zdobených celou řadou přírodnin – od dekorativních trav až po nejrůznější květy. Běžným doplňkem papírové novoročenky bývají tvarové výseky v ploše novoročenky, metalická ražba – zdobení barevnými metalickými fóliemi, tvarování reliéfu – slepotisk a jiné doplňkové technologie. Motivy novoročenek pocházejí nezřídka i z dílen renomovaných výtvarníků a stávají se pak vyhledávaným sběratelským artiklem. I přes rozmach elektronické komunikace zůstává tištěné novoroční přání nezaměnitelnou součástí osobní i firemní prezentace a propagace. Zasláním, či dokonce osobním předáním novoročního přání dáváme obdarovanému najevo svou úctu.

 

novoročenka "Čas po staletí" novoročenka "Hodiny" novoročenka "Zlaté dráhy"

Adam Grant © 2018 | +420 241 011 890 | info@abalon.cz | Mediální partner: Hortiflora

Obchodní podmínky

Společnost ABALON s.r.o. jako výrobce firemních novoročenek prodává své produkty výhradně podnikatelským a jiným subjektům, které mají identifikační a daňové identifikační číslo.
Pro lepší přehlednost jsou všechny ceny v cenících uváděny bez daně s přidané hodnoty.Všechny zakázky jsou zhotoveny na základě smlouvy o dílo. Smlouva je připravena výrobcem a předložena zákazníkovi k podpisu na základě zákazníkem vyplněného elektronického formuláře umístěného na internetových stránkách www.adamgrant.cz nebo na základě zákazníkem telefonicky sdělených informací.